Почекайте
Йде завантаження сторінки
відділ продажу (безкоштовно)
для діючих клієнтів

Поки не вибухнуло: як організувати систему безпеки в розважальному закладі (Чаcтина 1)

9 листопада 2014 року в Харкові стався теракт: в рок-пабі «Стіна» вибухнула бомба, в результаті чого, за даними Міністерства внутрішніх справ, постраждали 11 людей, 3 важко поранені. Зараз правоохоронці з’ясовують обставини теракту в пабі, проте винні у скоєнні цього злочину поки не затримані. Знайти їх було б набагато простіше, якби в розважальному закладі працювала охорона або система відеоспостереження.

p2

За основною з версій вибух прогримів біля барної стійки, де невідомі люди залишили пакет з бомбою. «На нього звернули увагу відвідувачі. Але ми подумали, що хтось із відвідувачів просто вийшов покурити. І буквально через кілька хвилин стався вибух», – розповів журналістам директор пабу Михайло Озеров.

На думку співробітників СБУ, в пабі вибухнула пластикова бомба, схожа на раніше вилучену при затриманні так званих «харківських партизан», які нібито готували вибухи в переддень парламентських виборів. «Ми знаємо осіб, які їх доставляли і брали участь в попередніх терористичних актах. Я твердо впевнений: ми знаємо, кого ми шукаємо, ми знаємо, хто їх доставляв, хто надихає на цей злочин», – підкреслив начальник управління СБУ в Харківській області Олександр Пивовар.

Очевидно, якщо б в закладі була система відеоспостереження, фотопортрети «героїв», які занесли в приміщення бомбу, силовики мали б вже через півгодини після вибуху. Перешкодила б вибуху і охорона, яка б вчасно виявила підозрілий пристрій в залишеному пакеті і затримала диверсантів. А оскільки таких заходів безпеки не передбачалося, слідству довелося потрудитися, щоб встановити, але не затримати особистостей, причетних до теракту.

Ці диверсанти продовжать тероризувати жителів області, вважає губернатор Ігор Балута, тому за його вказівкою на території Харківської області будуть введені додаткові заходи безпеки – відеокамерами обладнають весь міський транспорт і заклади громадського харчування. Зокрема, камери встановлять і в постраждалому від вибуху пабі «Стіна». «Ті підприємці, які не виконають наші вимоги, не зможуть отримати ліцензії на надання своїх послуг», – запевнив губернатор Харківської області.

Випадок, що стався в Харкові, цілком може статися в будь-якому іншому місті України. Так чому ж власники розважальних закладів зовсім не поспішають витрачатися на охорону та безпеку до можливої трагедії, піддаючи свій персонал і відвідувачів різним загрозам? Що це – банальна економія чи халатність? На наш погляд, думка поділиться 50 на 50, що, на жаль, в нинішній час є ще більш сумним фактом.

 

Безпека розважального закладу

В принципі, говорити про необхідність організації нормального рівня безпеки в розважальному закладі це те ж саме, що і задаватися питанням – а навіщо слону хобот? Точно так само, як слон не може вижити без цього універсального і багатофункціонального органу, в кафе, ресторанах, нічних клубах, де завжди багатолюдно, не буває без ексцесів і порушень норм поведінки, тому охорона об’єктів, контроль за порядком і безпекою відвідувачів – зона відповідальності адміністрації закладу.

Там, де рікою тече алкоголь і нерідко «балуються» наркотиками, з’являється багато неадекватних в поведінці людей, для яких законність, повага до прав інших і елементарне виховання йдуть на другий план. Тут зустрічається все: починаючи з банального хуліганства, бійок, псування майна, до серйозних НП у вигляді підпалів, диверсій, фанатських розбірок, убивств. Тому власники установ розважального характеру зобов’язані бути завжди у всеозброєнні, і з першого ж дня роботи об’єкта подбати про те, щоб люди у них почувалися комфортно і захищено.

У кожного з нас, напевно, знайдеться пара знайомих, які стали жертвами злодюжок саме в культурно-розважальних закладах. Це й не дивно: коли навколо шум і гам, дзвін келихів, приємна атмосфера і веселощі, легко і непомітно можна позбутися дорогого телефону або гаманця. Розслаблену людину неймовірно просто застати зненацька, чим, власне, і користуються професійні кишенькові злодії. Нескладно здогадатися, що найчастіше вони орудують саме там, де ніхто не стежить за безпекою відвідувачів, де немає ані відеокамер, ані охорони.

Знаєте приказку – де тонко, там і рветься? Чи захоче людина після такої події повернутися в цей же заклад? Чи залишаться у неї після цього приємні враження? Ні і ще раз ні. Швидше за все, постраждалий і друзям згодом не рекомендуватиме місце, де у нього вкрали річ. Таким чином, поголос про бар «з підмоченою репутацією» може розлетітися на все місто, що згодом негативно позначиться на репутації закладу та його заробітку. Цей приклад, звичайно ж, найпоширеніший, але далеко не єдиний, оскільки реальних загроз в таких закладах набагато більше.

Знаючи загрози, можемо їх усунути.
Як організувати систему безпеки в розважальному закладі читайте у наступній частині статті.

Дивітся також:

Пультова охорона
Група швидкого реагування
Професіонали
Наша адреса:
м. Київ, вул. Сосницька,1/44
office@sheriff.com.ua