Почекайте
Йде завантаження сторінки
відділ продажу (безкоштовно)
для діючих клієнтів

Ліцензування охоронних фірм: коли якість переможе кількість? (Частина 1)

У не такі вже далекі часи – в 90-х роках минулого століття найбільш спритні громадяни розваленого Союзу почали шукати всілякі можливості для заробітку. Хтось зайнявся торгівлею, інші пробували відкривати заклади громадського харчування, а деякі намагалися заробляти на такому бізнесі як охорона квартир та майна, фізична охорона об’єктів. Київ відчув бум на ринку охоронних послуг в кінці 90-х – початку 2000-х років, коли одне за іншим, як гриби після дощу, стали з’являтися приватні охоронні агентства з грізними і гучними назвами хижих птахів і тварин, а також з копійованими назвами спецпідрозділів.

дешево та сердито = демпінг ціна = якість

Перераховувати охоронні фірми тепер можна годинами, оскільки на сьогоднішній день в Україні налічується більше 1300 суб’єктів господарювання, які отримали ліцензію на охоронну діяльність. Чи всі з них реально працюють і надають якісні послуги, такі як охорона об’єктів, пультова охорона (охоронна сигналізація, тривожна кнопка)? Звичайно ж, ні. Є серед них явні представники фірм-одноденок, які зазвичай створюються під якийсь один конкретний об’єкт і працюють у «вузькому» напрямку. Але, на жаль, багато охоронних фірм – це результат заниженого «вхідного» порогу на ринок охоронних послуг.

Візьмемо для прикладу туристичний бізнес. Для того щоб отримати ліцензію в цій сфері, підприємець повинен мати банківську гарантію, яка підтверджує фінансове забезпечення відповідальності суб’єкта господарської діяльності, а це не менше 20 тисяч євро. Крім цього, фірма зобов’язана мати або орендувати офіс, а у керівника та фахівців має бути відповідна освіта або досвід роботи в галузі туризму не менше 3 років.

Для отримання ліцензії у сфері охоронного бізнесу умови набагато простіше. Крім наявності у керівника юридичної освіти (в тому числі заочного) будь-якого вузу і орендованого приміщення під офіс, інших, більш жорстких, що диктуються самим життям, вимог немає. Для тих, хто планує надавати послуги з охорони власності або охорони громадян, не встановлені такі «фірмові» вимоги, як наявність хорошої функціональної матеріально-технічної бази, зокрема, цілодобової оперативної служби реагування, 100%-ї забезпеченості охоронців спецзасобами захисту та зв’язку, тощо. А адже, по суті, на рівні справлятися з такими обов’язками як охоронна сигналізація, тривожна сигналізація можуть лише ті охоронні фірми, у яких дійсно є мінімально необхідна матеріально-технічна база для надання якісних послуг, у тому числі централізований пульт спостереження, парк спецавтомобілів і власні групи мобільного реагування.

Якби умови ліцензування були більш «непідйомними», якість охоронних послуг в Україні однозначно стала вищою. Але поки справа йде інакше. У той же час ліцензування охоронних послуг має ряд особливостей, про які розповів керівник Холдингу охоронних підприємств «Шериф» Дмитро Стрижов.

Дізнатися більше про те, чому послуги фізичної охорони об’єктів не можуть бути дешевими, як формується реальна ціна на послугу і що впливає на її вартість, можна в статті «Хороша охорона не може бути дешевою».

Другу частину статті читайте тут.

 

Дивітся також:

Пультова охорона
Група швидкого реагування
Професіонали
Наша адреса:
м. Київ, вул. Сосницька,1/44
office@sheriff.com.ua