Почекайте
Йде завантаження сторінки
відділ продажу (безкоштовно)
для діючих клієнтів

Хороша охорона не може бути дешевою (Частина 1)

Сперечатися не будемо: це особиста справа кожного – що і як вибирати. Коли ми йдемо в магазин за продуктами, то керуємося найчастіше декількома критеріями – смаковими уподобаннями, якістю продукції, ціною товару. Але не секрет, що багато покупців готові знехтувати якістю продукту на догоду дешевизні. Хоча на це, швидше за все, є з десяток вагомих причин, головна з яких – низька купівельна спроможність українців. Однак якщо з продуктами такий вибір може пройти майже безболісно для людини, то в сфері охоронних послуг аналогічний підхід категорично неприйнятний. Чому – постараємося пояснити в цій статті.

Для того щоб зрозуміти, чому послуги фізичної охорони об’єктів не можуть бути дешевими, спочатку необхідно розібратися, як формується реальна ціна на послугу і що впливає на її вартість.

В першу чергу вартість послуг фізичної охорони залежить від рівня заробітної плати, яку отримує охоронець. А на руки охоронець отримує не менше 50% від загальної вартості охоронних послуг.

У цій статті ми розглянемо кілька можливих варіантів розрахунку ціни, виходячи з цього критерію.

Мінімальний поріг

Отже, для початку розрахуємо мінімальну вартість години роботи охорони, взявши для прикладу цілодобовий пост охорони, який працює в режимі доба через троє за умови, що охоронці отримують мінімальну заробітну плату (див. Додаток 1).

Розміри мінімального заробітку регламентуються статтею 8 Закону України «Про державний бюджет на 2014 рік». У головному фінансовому документі країни йдеться про те, що нарахована зарплата в нинішньому році не може бути менше зазначених нижче розмірів:

в місячному розмірі в погодинному розмірі
з 1 січня 1218 грн. з 1 січня 7,3 грн.
з 1 липня 1250 грн. з 1 липня 7,49 грн.
з 1 жовтня 1301 грн. з 1 жовтня 7,8 грн.

Таким чином, місячні нарахування складуть: 7,80 грн. (за годину роботи) х 720 годин у місяці = 5616,00 грн.

Пару слів про вимоги Закону. Згідно нормам, які стосуються тривалості робочого часу (стаття 50 Кодексу законів про працю України – КЗпП), нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень. Підприємства і організації при укладенні колективного договору можуть встановлювати меншу норму тривалості робочого часу, ніж передбачено в частині першій цієї статті. При встановленні меншої норми тривалості робочого часу слід мати на увазі, що оплата праці в цьому випадку має провадитись за повною тарифною ставкою, повним окладом. Крім цього, відповідно до статті 108 КЗпП робота в нічний час (стаття 54 КЗпП України) оплачується у підвищеному розмірі, що встановлюється генеральною, галузевою (регіональною) угодами та колективним договором, але не нижче 20% тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи в нічний час.

Виходячи з цих законодавчих норм, вираховуємо оплату праці охоронців в нічний час: 7,80 грн. (за годину роботи) х 240 годин (нічних з 22:00 до 6:00) х 20% = 374,40 грн. Підсумовуємо місячні нарахування 5616 грн. і «нічні» 374,40 грн., в результаті отримуємо нараховану заробітну плату охоронцям в розмірі 5990,40 грн.

Відомо, що кожне підприємство зобов’язане сплатити єдиний соціальний внесок. Він дорівнює 37,19% від суми нарахованої заробітної плати. У нашому випадку розмір єдиного соціального внеску становитиме: 5990,40 грн. х 37,19% = 2227,83 грн.

Однак припустимо, що підприємство не витрачає ні копійки на закупівлю спецодягу, спецзасобів, засобів індивідуального захисту, радіостанцій, оплату послуг зв’язку. Воно не має транспортних витрат. Плюс до всього не платить заробітну плату своєму адміністративно-управлінському персоналу. Працює без прибутку і не платить податок на прибуток. Охоронці не ходять в оплачувану відпустку.

У такому випадку підприємству залишається заплатити єдиний податок або податок на додану вартість (залежно від системи оподаткування, на якому підприємство працює). Вартість послуг охорони в місяць у цьому випадку становитиме 8654,40 грн. без ПДВ або 9864,00 грн. з ПДВ чи за одну людино-годину 12,02 грн. без ПДВ або 13,70 грн. з ПДВ. Зверніть увагу (!): якщо вартість охоронних послуг виявляється меншою від зазначеної суми, то це значить, що охоронне підприємство або не платить заробітну плату своєму персоналу, або зовсім ухиляється від сплати податків.

Серед замовників охоронних послуг побутує поширена, але дуже небезпечна думка, мовляв, «все одно, яку зарплату платять охоронцю, можуть взагалі не платити, мені головне, щоб було дешево, і щоб мій об’єкт охоронявся». Міркуючи так, людина не розуміє, що в обох випадках проблеми неминуче виникнуть не тільки у охоронного підприємства, а й у самого замовника охоронних послуг. По-перше, охоронці, які отримують мізерну зарплату або не отримують її зовсім, незабаром почнуть красти або саботувати роботу. Такий працівник – відмінний інформатор для конкурентів, який запросто буде «зливати» на сторону службову інформацію про об’єкті, що охороняється. По-друге, підозрілі охоронні фірмочки негайно привернуть увагу контролюючих органів, які проводитимуть зустрічні перевірки з метою виявлення діяльності, що має ознаки фіктивності.

У наведеному прикладі охоронці отримають на руки зарплату в розмірі 1296,03 грн. Ця цифра у нас вийшла в ході розрахунку: 5990,40 грн. / 4 охоронця = 1497,60 грн. – 22,46 грн. (1,5% (військовий збір)) – 53,91 грн. (3,6% (єдиний соціальний внесок)) – 125,20 грн. (податок на доходи фізичних осіб з урахуванням соціальної пільги) = 1296,03 грн.

Виникає логічне запитання: чи може охоронець, який отримує заробітну плату в розмірі 1296,03 гривень, якісно охороняти об’єкт? Хоча в цьому випадку більш доречне інше питання. Як на таку зарплату може харчуватися дорослий чоловік?! А тим більше, як він може забезпечити сім’ю ?! Відповідь очевидна – ніяк, це просто неможливо!

Детальніше питання демпінгу в охоронному бізнесі розкриті в статті «Демпінг. Масове «зараження» охоронного бізнесу» http://www.sheriff.com.ua/articles/demping-massovoe-zarazhenie-ohrannogo-biznesa/.

Дивітся також:

Пультова охорона
Група швидкого реагування
Професіонали
Наша адреса:
м. Київ, вул. Сосницька,1/44
office@sheriff.com.ua