Почекайте
Йде завантаження сторінки
відділ продажу (безкоштовно)
для діючих клієнтів

Cвоя служба безпеки – необхідність чи розкіш?

Ретельні перевірки персоналу в Україні ще не стали поширеним явищем, тому у деяких, навіть великих компаніях, тестування починається і закінчується на рівні співбесіди з HR-менеджером і безпосереднім керівником.

У той же час, багато кандидатів у спробі отримати посаду змінюють факти про себе в кращу сторону. Добре ще, якщо людина і справді хоче в результаті працювати, а не втекти незабаром, прихопивши з собою секретні дані, касу або що-небудь інше, що має матеріальну цінність. Але чи можливо передбачити це заздалегідь? Можливо. Перевірки на будь-який смак, вивчення біографії в найдрібніших деталях, з’ясування всіх нюансів, пов’язаних з попередньою роботою, тестування на детекторі брехні, перевірка психологами – спробуйте застосувати це до своїх співробітників і вас можуть очікувати непередбачені сюрпризи.

Про різноманітні нюанси здатні вплинути на діяльність і безпеку компанії повинна турбуватися служба безпеки. Навіть дрібниці повинні насторожувати тих, хто знає всі таємниці компанії. Але якщо своєї служби безпеки немає, то хто візьме на себе цю місію? У представників малого і середнього бізнесу, як правило, цю роль виконують представники аутсорсингу, але що краще: залучення професіоналів ззовні або внутрішня служба безпеки, розглянемо далі.

Плюсом власної служби безпеки (СБ) може здатися її причетність до компанії – це ж своє, рідне. Але Брут колись теж був своїм для Цезаря. У такій наближеності можуть таїтися мінуси для керівництва: статичність кадрів в СБ може полегшити процес пошуку її представників конкурентами, які в гонитві за комерційними таємницями не поскупляться на винагороду. І ось як би в такий момент не довелося запитати у СБ: «І ти Брут?».

Також діяльність в рамках однієї компанії робить перевіряючих менш обізнаними в шахрайських новинках. Прогрес не стоїть на місці, в тому числі і в сфері махінацій, але якщо не стикатися з ними повсюдно, то і як відчути недобре невідомо. Публічно про афери повідомляють, як правило, коли вони вже звершилися, а ось як розпізнати їх заздалегідь знають детективи-фрілансери, заробіток яких залежить від таких умінь.

Навіть спробувавши змусити проявити гнучкість свою СБ, співробітники можуть влаштувати «італійський страйк» – відмовитися робити те, чого немає в посадовій інструкції, їх ставка від цього ж не змінюється. Тут знову плюс для аутсорсингових послуг:

– оплата залежить від обсягу і якості виконаних робіт;

– творчий підхід до вирішення завдань, а не спроба зробити все «як зазвичай робили»;

– більше можливостей для перевірки, адже для кожної з них залучаються відповідні професіонали;

– можливість перевірити не тільки співробітників, але і підрядників, клієнтів і конкурентів;

– відсутність міжособистісних відносин із працівниками компаній і, як наслідок, відсутність суб’єктивізму на грунті особистої симпатії/антипатії в оцінюванні.

Далі про фінансову сторону питання. Власна служба безпеки – це щомісячна заробітна плата і утримання необхідної оргтехніки, як мінімум. Але не кожен місяць вона відпрацьовує свої функції на повну, а іноді просто спостерігає за процесами в компанії, але витрати на утримання менше від цього не стають. Набагато простіше залучити в потрібні моменти команду професіоналів, яка виконає свою місію і зникне, як Мері Поппінс або Мавр, який «зробив свою справу», і пішов!

У разі форс-мажорних ситуацій допомога детективного агентства, а саме воно надає послуги з перевірки персоналу, може обійтися дорожче місячних витрат на утримання власної СБ, але це разовий акт, який при правильних і регулярних перевірках швидше за все не настане. А от пересічні перевірки при наймі на роботу обійдуться від 300 грн за одну людину, що дешевше, ніж оплата одного робочого дня співробітника СБ.

Підіб’ємо підсумок, якщо ви ще не проводите перевірки персоналу – це небезпечно для безпеки компанії, а якщо утримуєте не вкрай необхідну свою службу безпеки – це небезпечно для бюджету.

Власна служба безпеки – це розкіш, повноваження якої обмежуються рамками компанії. І не завжди добре те, що завжди знаходиться під боком. Добре те, що працює якісно.

Cesar-sa_mort

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5.00 из 5)

Loading...

Дивітся також:

Пультова охорона
Група швидкого реагування
Професіонали
Наша адреса:
м. Київ, вул. Сосницька,1/44
office@sheriff.com.ua