Почекайте
Йде завантаження сторінки
відділ продажу (безкоштовно)
для діючих клієнтів

1001 загроза або навіщо школі потрібна охорона? (Частина 1)

Крадіжки, бійки, розповсюдження наркотиків, неадекватна поведінка відвідувачів і самих учнів – перелік загроз, яким піддається колектив будь-якого навчального закладу дуже і дуже великий. Раз у раз з екранів телевізорів ми чуємо повідомлення закордонних ЗМІ про розстріл учнів в американських школах, захоплення заручників або терористичні акти. На жаль, загроза набагато ближче, ніж нам здається. Запобігти їй, організувавши надійну охорону навчального закладу, – прямий обов’язок керівництва освітнього закладу і, звичайно ж, батьків. Принаймні, поки в нашій країні не будуть прийняті єдині стандарти забезпечення безпеки в школах і дитячих садках.

DSC_8197

«У лютому 2014 року учень десятого класу московської школи увійшов до навчального закладу зі зброєю, убив поліцейського і вчителя, якийсь час утримував школярів в заручниках. За результатами проведеної експертизи в рамках кримінальної справи, підліток був визнаний психічно хворим». Ця страшна і божевільна трагедія покалічила життя як дорослих – рідних і близьких вбитих, так і надовго травмувала психіку дітей – очевидців і учасників збройного захоплення.

А давайте ми з вами хоч на хвилину уявимо – сталися б ці смерті, якби несамовитого підлітка на вході в школу зупинив охоронець, або його зі зброєю в руках заздалегідь «засікли» відеокамери, розташовані на шкільній території? Швидше за все, біду можна було попередити.

Ворога треба знати в обличчя

Як експерти у сфері охорони та безпеки, ми в кожній статті говоримо про те, що краще морально і фізично підготуватися до небезпеки, ніж потім пожинати гіркі плоди нещастя через свою недбалу бездіяльність. На наш погляд, кожні батьки, відправляючи дитину в садок або в школу, повинні задатися питаннями: «Чи буде моя дитина в безпеці? Зможуть його захистити в разі небезпеки?».

Якщо в навчальному закладі досі не приділяли належної уваги питанням безпеки, то у батьків, також як і у педагогів, є серйозний привід задуматися про нагальність цієї проблеми і взятися за її рішення негайно. Насамперед треба звернутися за допомогою до надійної охоронної компанії, що має досвід у такій справі як охорона шкіл, ліцеїв, охорона дитячих садків.

Слід розуміти, що середні освітні школи, ліцеї, вищі навчальні заклади – це особливе соціальне середовище, яке живе за своїми законами, що відкладає відбиток на розробку концепції безпеки установи. Особливу увагу слід звернути на багатоликість загроз, якими багате як денний, так і нічний час доби в цих об’єктах.

У відсутності охорони в денний час територія школи знаходиться без належного контролю. Ніхто не стежить за переміщенням учнів, які на перервах або замість уроків можуть розважатися курінням або пробувати легкі наркотики за пропозицією дорослих товаришів. Дитина може стати мимовільною жертвою шкільної злочинності – в результаті крадіжки або вимагання з боку старшокласників позбутися грошей або якої-небудь речі. У шкільному середовищі нерідкі конфлікти між учнями, хуліганство, псування майна. Причиною скандалу може послужити і поведінка одного з батьків, який після розлучення буде всякими способами домагатися уваги дитини. Обділений спілкуванням батько, може шукати зустрічей з улюбленим чадом саме в навчальний час, що не сподобається іншому з батьків і призведе до конфлікту і загострення відносин.

Розхитати дитячу психіку здатні і люди, які мають проблеми з психікою, які випадково забрели на територію школи. А, можливо, цілеспрямовано прийшли до навчального закладу – мова йде про педофілів та злочинців, що займаються кіднепінгом. На жаль, досі в більшості українських шкіл не впроваджені заходи для запобігання серйозним злочинам, в тому числі і терористичним актам.

Вночі освітні установи без професійної охорони можуть привернути увагу дрібних хуліганів і злодіїв. Перші – використовують територію школи для розпиття спиртних напоїв, псують майно, розмальовують графіті стіни і паркани. У інших мета інша – оргтехніка та матеріальні цінності, що представляють інтерес у нечистих на руку торговців. Як бачимо, щодо освітніх установ існує маса загроз, з якими бабуся-вахтер просто не в змозі впоратися.

Другу частину статті читайте тут.

Дивітся також:

Пультова охорона
Група швидкого реагування
Професіонали
Наша адреса:
м. Київ, вул. Сосницька,1/44
office@sheriff.com.ua