Почекайте
Йде завантаження сторінки
відділ продажу (безкоштовно)
для діючих клієнтів

«Посміхніться, Вас знімають!»

У наше повсякдення міцно входить таке поняття як інтегрована система безпеки. Суцільний контроль за ситуацією та її розвитком, захист від фактів несанкціонованого проникнення на об`єкт, випадків розкрадання та травматизму, – покликані забезпечити ряд елементів, взаємопов`язаних у системі. Мова йде про фізичну охорону, системи контролю та управління доступом, різноманітні системи охоронної та пожежної сигналізації, технічні засоби захисту приміщень та об`єктів від несанкціонованого прослуховування, перегляду та збору інформації,- і це ще далеко не повний перелік. Використовуючись і як окремий самостійний елемент, однією з найбільш затребуваних сьогодні технологій захисту офісів, підприємств, торговельних об`єктів є система відеоспостереження.

«Система відеоспостереження – це програмно-апаратний комплекс (відеокамери, об»ективи, монітори, реєстратори та інше обладнання), призначене для організації відеоконтролю як на локальних, так і на територіально-розподілених об»єктах.» (Вікіпедія)

Треба відзначити, що окрім основної своєї функції – захисту об`єкта від неправомірних зазіхань, система спостереження веде ще й візуальний контроль за діями працівників та відвідувачів в будь-якому приміщенні – офісі або супермаркеті.

В режимі реального часу інформація про ситуацію на об`єкті охорони надходить на пост спостереження. У випадку факту порушення служба охорони зможе документально його підтвердити, використовуючи архівний відеозапис, який фіксується на цифровому відео реєстраторі.

Ще однією важливою функцією відеоспостереження є функція охоронної сигналізації. Про появу екстреної ситуації в зоні контролю оператору системи повідомляють детектори руху відеокамер або зовнішні датчики охорони.

Що ж стосується форм і типів, то камери відеоспостереження випускаються дуже різноманітні – для різних потреб та розмірів бюджету.

Вони бувають з чорно-білим або кольоровим зображенням. Деякі експерти схильні говорити про явні переваги перших – більш високе розширення, що напряму впливає на подальшу деталізацію зображення, та кращу чутливість чорно-білих камер, за рахунок якої вони виграють в умовах слабкого освітлення. Але, по правді кажучи, кольорові камери спостереження нині вже не сильно поступаються їм в цих характеристиках, крім того, мають свій беззаперечний плюс – кольоровість, однак у питаннях ціни залишають дещо дорожчими.

Камери спостереження бувають внутрішні, зовнішні та приховані. Класифікуються вони і за конструктивними особливостями, такими як наявність корпусу та його вигляд, можливості керування та стабілізації зображення.

За типом вихідного сигналу відеокамери поділяють на аналогові та цифрові (ті, що працюють у мережі) IP-камери. Останні мають ряд переваг у порівнянні з аналоговими.

Перш за все, це можливість бачити те, що відбувається у вас вдома чи в офісі, перебуваючи за його межами – потрібні лише доступ в Інтернет та спеціальне програмне забезпечення. Наступним плюсом спеціалісти називають якість зображення. Чимало IP-камер має велике розширення, включаючи мегапіксельне, котре не досяжне для аналогових.

Типове розширення для цифрових камер: 640×480 точок. Існують камери з мегапіксельним розширенням: 1280×1024, 1600×1200 та більш високим. Безперечною перевагою IP-камер є і те, що вони одразу ж сприймають зображення в цифровому форматі і їх легко поєднувати з комп`ютерними пристроями. Список переваг продовжують можливість масштабування розподілених систем візуального контролю, великий діапазон налаштувань роботи камери, можливість передачі аудіо потоку по мережі паралельно з відео потоком. Разом з тим, існують і недоліки IP- камер у порівнянні з аналоговими. По-перше, це ціна. Вона є на порядок вищою. Чого не можна сказати про світлочутливість матриці мегапіксельних IP-камер. Це стає певною перешкодою при їх використанні в умовах вулиці. До мінусів можна також віднести й великий ризик злому мережі, та апаратне зависання ( при відсутності функції Watchdog)

За способом передачі даних відеокамери діляться на проводові та безпроводові. Останні складаються з передавального пристрою та антени. До безпроводових також належать Wi-Fi-камери.

Треба відмітити, що з приходом «цифрової» ери, скоро зникнуть у вічності й аналогові пристрої обробки зображення ( послідовний відеокомутатор (Switcher), квадратор, мультиплексор). На зміну їм приходять матричні відео комутатори (Matrix switcher), пристрої більш складні та ефективні в роботі, адже вони дозволяють виводити на будь-який монітор в системі відео з будь-якої встановленої камери. Те ж саме можна сказати і про пристрої запису відео. Місце магнітофонів, що записують відео на магнітну плівку, зайняли цифрові реєстратори.

«Цифрові реєстратори — сучасні пристрої запису на жорсткий диск (HDD). Діляться на відео сервери (базуються або на звичайному ПК під керівництвом Windows чи Linux зі спеціалізованою платою відео захвату та програмним забезпеченням запису та обробки відео, або на спеціально зібраному спеціалізованому комп`ютері, що є ядром крупної системи безпеки) та некомп`ютерні відеореєстратори (DVR) (non-PC або Stand-alone).» (Вікіпедія)

Під одним корпусом цей центральний пристрій системи відеоспостереження зібрав одразу ж декілька важливих функцій: обробку сигналу з декількох камер слідкування, запис та зберігання даних.

Цифрові відео реєстратори відрізняються за швидкістю запису, місткістю пам`яті, розширювальною здатністю зображення під час запису, форматом архівації відеоінформації, типом виходу відео реєстратора, здатністю синхронних з відеозаписом аудіо каналів та їх кількістю, сітьовими функціями відео реєстратора (TCP/IP), управлінням зовнішніми пристроями, режимами запису.

Будь-який з цих параметрів може стати вирішальним фактором у виборі тієї чи іншої моделі цього пристрою в кожному конкретному випадку. Вибір обладнання для системи відеоспостереження, визначення її кінцевої вартості здійснюється спеціалістами після ретельного експертного огляду об`єкта і, звісно ж, з урахуванням вимог та побажань замовника.

Цікавий факт
Сучасні технології відкривають нам нові грані використання мобільних телефонів. Отже, не зовсім звичними варіантами застосування смартфону в офісі чи в побуті є використання ним функцій електронного гаманця, керування роботою автомобільної GSM –сигналізації та приймача системи відеоспостереження.

Тобто моніторинг об`єкту може відбуватися не лише завдяки екрану комп`ютера , а й дисплею мобільного телефону. Чи варто говорити про переваги, що тоді з`являються? Авжеж, оскільки вони вельми відчутні. По-перше, для менеджерів, які хочуть бути в курсі усіх подій, що відбуваються на підприємстві чи в офісі. Навіть перебуваючи у відрядженні в іншій країні, можна корегувати роботу своїх підлеглих, спостерігати за тим, що відбувається в тому чи іншому підрозділі. Для доступу до системи відеоспостереження перш за все потрібно, щоби мобільний телефон був підключений до мережі Інтернет, а також треба мати пароль і відповідно право доступу до системи. Таким чином, використовуючи мобільний, на якому встановлене спеціальне програмне забезпечення, ви зможете з будь-якої точки світу переглядати, що відбувається на об`єкті в режимі реального часу. І це ще не все! Крім того, у вашому розпорядженні будуть архіви відеозаписів, ви зможете змінювати налаштування відео реєстратора – розклад запису або режим роботи. Це актуально і для людей, котрі непокояться про своїх близьких , літніх батьках або дітях , що лишилися без нагляду.

Дивітся також:

Пультова охорона
Група швидкого реагування
Професіонали
Наша адреса:
м. Київ, вул. Сосницька,1/44
office@sheriff.com.ua