Почекайте
Йде завантаження сторінки
відділ продажу (безкоштовно)
для діючих клієнтів

Собака-охоронець. Кілька простих правил

Виховати собаку для охорони – це не просто виростити і видресирувати цуценя. Господарі чотириногих охоронців повинні пам’ятати кілька правил.

 1. Основна функція собаки-охоронця – охороняти господаря і його близьких, а не дім, двір чи гараж.

  Це має стати вашою відправною точкою в процесі виховання сторожового пса. Хоча більшість ігнорує цей факт, заважаючи собаці виконувати свої обов’язки. Вони можуть зачинити її в гаражі, і, заміть того, щоб охороняти господаря, собака охоронятиме автомобіль.

  Напевно ви бачили, як власники собак залишають їх в машинах і йдуть у справах. І пес добросовісно гавкає на кожного, хто наблизиться до автівки, але господарю, на якого можуть напасти біля машини, нажаль, не допоможе.

  Місце собаки-охоронця не в вольєрі, не в коридорі, а поруч з господарем. Тільки за такої умови вона зможе захистити свого власника.

  Авжеж, не варто прив’язувати тварину до ліжка, але вона повинна мати вільний доступ до господаря. Пес в будь-якій ситуації має без перешкод потрапити в найвіддаленіший куток довіреної йому території, як ззовні, так і всередині.

  Не слід зачиняти собаку в вольєрі, навіть якщо вам потрібно поспілкуватися з незнайомцем. Краще привчити свого улюбленця до бездоганного виконання команди «сидіти».

 2. Оптимальні умови для повноцінної роботи собаки-охоронця.

  В охороні об’єкта важливе значення має територія, а точніше її пристосованість до охорони.

  По-перше, це освітлення – освітлюватися повинен не лише будинок, а всі можливі підходи до нього. Якщо прилегла до будинку територія освітлена, то зловмиснику складніше на неї потрапити, а у вашої собаки є можливість виявити його раніше і відповідно відреагувати. А можливо він просто хильнув зайвого лише завдяки вашому паркану тримає рівновагу. Та ймовірно наміри у нього не такі вже й безневинні, в такому випадку ви і ваш пес маєте можливість прослідкувати за його подальшими діями.

  По-друге, вся територія навкруги будинку повинна бути зручною для пересування тварини. Особисто обійдіть двір – у собаки має бути вільний доступ до паркану, але що він повинен бути цілісним, щоб ваш охоронець не втік і не заподіяв шкоди випадковим перехожим.

 3. Сторожова функція собаки завжди повинна бути в робочому стані.

  Собака-охоронець не повинна вести «сидячий» спосіб життя, інакше всі набуті нею навички поступово зітруться з пам’яті. Потрібно постійно підтримувати готовність тварини до нападу на зловмисника. Ці тренування сприятимуть розвитку уваги і відпрацюванню правильної реакції у випадку реальної небезпеки.

 4. Комплекс заходів безпеки – гарантія успішної роботи собаки-охоронця.

  Якщо вам дозволяє фінансове становище – встановіть технічну охоронну систему. Це може бути звичайний датчик, який реагує на розрив дроту. Авжеж, можна скористатися системою відеоспостереження, але встановивши датчик і провівши кілька тренувань, ви забезпечите надійну охорону без зайвих витрат. Тренування необхідно проводити з використанням сигналу зумера, для того, щоб у тварини виробилася стійка реакція на звуковий сигнал. Особливу увагу слід приділити використанню технічних засобів на ділянках з великим периметром.

 5. Не допустіть отруєння вашого чотириногого сторожа.

  Найефективніший засіб запобігання отруєння собаки – тренування. Ви обов’язково повинні привчити собаку не брати корм з рук сторонньої особи чи з землі. Злодії дуже часто використовують отруєння для усунення собаки-охоронця. Головне – не шкодувати часу і приділити тренуванням максимум уваги. Пам’ятайте, що не проведене чи неправильно проведене тренування може коштувати вам не лише собаки, але і майна.

Для того, щоб тренування були максимально продуктивними, відпрацьовуйте всі можливі ситуації. Підійдіть до організації творчо, не шкодуйте ні часу, ні сил. Достатньо лише одного випадку, кількох секунд роботи тварини і ви будете вдячні їй решту життя.

Дивітся також:

Пультова охорона
Група швидкого реагування
Професіонали
Наша адреса:
м. Київ, вул. Сосницька,1/44
office@sheriff.com.ua