Почекайте
Йде завантаження сторінки
відділ продажу (безкоштовно)
для діючих клієнтів

РЕКОМЕНДАЦІЇ ВІД ЛІДЕРА ГАЛУЗІ

Обираючи партнера по безпеці, або Підводні камені в морі пропозицій.

Ринок охоронних послуг Києва просто кишить вигідними пропозиціями по організації фізичної охорони об’єктів будь-якої складності. Сотні охоронних фірм вже за першим бажанням клієнта готові взятися за справу, навіть не дізнавшись повною мірою, що ж їм доведеться охороняти. Вигідна вартість взамін якості послуги, гучні обіцянки, не підкріплені юридично, запізнення, грубіянство і інші більш серйозні неподобства з боку охорони – з цими і не тільки проблемами доводиться стикатися замовникам, які, в міру своєї некомпетентності в питаннях безпеки, довірилися непрофесіоналам. Як уникнути розчарувань в питаннях організації охорони, на які деталі слід звернути увагу при виборі охоронного партнера, розповість експерт Холдингу охоронних підприємств “Шериф”, керівник відділу розвитку Євген Шевченко.

– Як правило, керівникам ніколи займатися пошуком охоронних фірм для організації охорони самостійно, тому вони доручають цю справу секретарям і помічникам, людям, загалом-то, далеким від сфери безпеки. Як правильно діяти людині, яка ніколи раніше не стикалася з питаннями вибору охорони?

– Звичайно ж, сьогодні пошук охоронної компанії насамперед починається з Інтернету. І ось тут важливо те, як фірма себе позиціонує. Я б не рекомендував звертатися до охоронних компаній, які в Інтернеті використовують лише сайт-візитку, без регулярного наповнення його актуальною, корисною і важливою інформацією для свого читача. А ось хвалебні відгуки в Інтернеті я читати не рекомендую. Більшість з них – справа рук піарщиків, які хвалять за гроші.

І, на мій погляд, одним з найбільш правильних рішень, коли постає питання про вибір охоронного партнера, буде проведення тендера на придбання послуг охорони. У ньому мають бути прописані базові вимоги, як до охоронної компанії, так і до виконуваної роботи (конкурс на кращу компанію за співвідношенням ціна-якість-стабільність). Крім того, важливим аспектом в даному виборі буде термін роботи охоронної компанії на ринку України.

– І в чому ж суттєва різниця між компанією, яка працює на ринку близько 10 років або, скажімо, 3 роки?

– Різниця в тому, що персонал досвідченої охоронної компанії за роки роботи вже стикався з багатьма ситуаціями і знає, як правильно з них вийти. 10 років роботи на ринку – чималий відрізок часу, за який люди багато, що бачили, і багато знають. Тим більше примудрилися пережити кризу і при цьому не закрити бізнес. Молода компанія амбітна: набрали молодих фахівців, які не мають достатнього життєвого досвіду, який просто необхідний в такому специфічному бізнесі, і організовують охорону об’єкта по книжці якогось закордонного автора, який далі свого пера нічого не бачив. Так і заробляють гроші.

Охоронна компанія «Шериф» теж колись тільки починала роботу, і з кожною помилкою ми ставали сильнішими, з кожним новим об’єктом наші знання удосконалювалися. Фактично за 10 років ми багато чому навчилися і можемо писати вже свої книги. Що, важливо, вони будуть засновані на реальному досвіді і реальних історіях.

Показником стабільності роботи компанії є і штат співробітників охорони. Ледве-ледве набирається до півсотні охоронців? У фірми, явно, проблеми, і вона не розвивається. А якщо в компанії більше 500 чоловік, значить, вона вже давно на ринку охоронних послуг і може похвалитися стабільною роботою.

– Що робити після того, як були відсіяні компанії-одноденки, обрані 5 – 10 пристойних фірм? Наступний крок – пошук найбільш вигідних цінових пропозицій?

– Серйозна компанія ніколи не буде давати пропозиції без обстеження об’єкта. Якщо ви телефонуєте в компанію, і вам зі старту говорять вартість, не бачачи об’єкта і не розуміючи його специфіки, кладіть слухавку і не звертайтеся туди більше. Тому що, тільки побачивши реальний обсяг робіт, можна збалансувати ціну, яка в результаті залежить і від кваліфікації охоронця, і багато іншого.

– Що являє собою обстеження об’єкта?

– Є таке поняття як акт укріпленості об’єкта, який дає можливість проаналізувати всі слабкі і сильні його сторони, для того щоб прийняти комплекс превентивних заходів для усунення потенційних ризиків. Фахівець в галузі охорони приїжджає на об’єкт для його обстеження. Дивиться, з чого він складається, скільки є входів-виходів, яке охоронне обладнання вже є, можливо, малює план-схему об’єкта, дізнається, які завдання ставляться перед охороною. По телефону проаналізувати це і дати замовнику необхідні рекомендації дуже складно. До речі, багато замовників не завжди знають і розуміють, що їм потрібно. У людини немає досвіду в даній області, і вона думає собі так, як на картинці намальовано.

– Припустимо, дві охоронні фірми Києва зробили однаково привабливі пропозиції з охорони офісу. Який з аргументів допоможе зробити остаточний вибір?

– Те, наскільки юридично грамотно буде складений договір на надання послуги охорони. Будь-яка, поважаюча себе охоронна компанія, тримає в штаті юристів. І якщо мені пропонують підписати договір, в якому є хоча б граматичні помилки, я навряд чи з такою компанією продовжу діалог. Також звернув би увагу на наявність в компанії галузевих підрозділів. Уявімо ситуацію. Директор компанії – він же бухгалтер, юрист і кадровик в одній особі. Висновок: це – шарашкіна контора, в якій незручності у першу чергу ляжуть на плечі клієнта у вигляді постійних порушень бухгалтерських дисциплін звітності, помилок в договорах, офіційно не працевлаштованих охоронців, які не несуть перед компанією ніякої відповідальності.

Крім того, потрібно дуже уважно ставитися до моменту, коли охоронна фірма заявляє про свої гарантії у вигляді матеріальної відповідальності. На словах вона може дати і мільйон. Але слід врахувати той факт, що компанія тільки-тільки була заснована, і на рахунках у неї грошей немає. Тобто у випадку з виплатою матеріальної відповідальності, вона фізично цього зробити не зможе. Практичні поради в цьому випадку – попросити банківську гарантію про наявність даних коштів, запитати про наявність договору зі страховою компанією, і з особливою увагою вивчити договір, особливо пункт, в якому зазначені умови виплати.

– Як формується ціна на послуги з фізичної охорони? Зустрічаються різні суми – від 8 до 40 гривень за годину роботи охоронця.

– Клієнту дуже важливо розуміти всі статті витрат. Якщо компанія не має прихованих мотивів, то вона буде виставляти ціну з аргументацією, де вкажуть інформацію, скільки охоронців будуть задіяні на об’єкті, яка сума йде на оплату їхньої праці, скільки на сплату податків, на транспортні витрати, яка рентабельність закладається і т.д . Подивившись на розрахунки, можна дізнатися, якого класу фахівця ви отримаєте. І якщо вартість послуги закладається на рівні 9 гривень за годину роботи охоронця, а його місячна зарплата становить близько тисячі гривень, то такий працівник вам навряд чи буде потрібен. Скажімо, охоронець офісу повинен виглядати інтелігентно і благополучно, бути ввічливим, а із зарплатою в тисячу гривень це навряд чи можливо. А якщо компанія взагалі відмовляється розбити на складові вартість послуги, вона, або обманює своїх співробітників, або не платить податки, очікуючи понад прибуток.

Дуже поширена облудна схема серед охоронних фірм Києва – 2 місяці стажування для охоронця. По закінченню першого місяця охоронець отримує мінімальну зарплату, а в кінці випробувального терміну йому кажуть, що він з якихось причин не підходить. Відповідно і зарплата за другий місяць йому взагалі не виплачується. Про те, що цей нюанс вказаний дрібним шрифтом в його угоді, людина дізнається, вже чесно відпрацювавши свої зміни.

Так що і охоронцям, і замовникам потрібно дуже уважно підходити до вибору охоронної компанії, з якою ви вступаєте в ділові відносини, тим самим підстрахувати себе від можливих розчарувань. Адже несумлінні гравці ринку охоронних послуг створюють погану репутацію для всієї галузі. І переконати клієнта в тому, що буває й по-іншому – надійно і якісно, надалі дуже складно.

Дивітся також:

Пультова охорона
Група швидкого реагування
Професіонали
Наша адреса:
м. Київ, вул. Сосницька,1/44
office@sheriff.com.ua