Почекайте
Йде завантаження сторінки
відділ продажу (безкоштовно)
для діючих клієнтів

Огляд ринку праці. Професія «охоронець»

Обираючи галузь, в якій можна застосувати свої знання та вміння, ми, звісно, замислюємося над тим, наскільки затребуваною є зараз ця професія та якою буде згодом, який заробіток зможе принести. В останні декілька років нарівні з підвищеним попитом на спеціалістів сектору управління фінансами, страхування, агробізнесу, IT-професіоналів, представників робітничих спеціальностей, в сфері послуг не зменшується попит і на експедиторів, інкасаторів та охоронців.

Сьогодні відчувають потребу у співробітниках як безпосередньо охоронні підприємства, так власне і компанії, для яких гостро стоїть питання безпеки, збереження майна або товару. Вимоги до кандидатів у них різняться, як і рівень оплати та умови праці.

Персонал для охоронних фірм

Отже, кого ж приймають на роботу приватні охоронні фірми?

Вікові межі для претендентів на посаду охоронця достатньо широкі. Можуть взяти на роботу і 18-річного хлопця, і «чоловіка у самому розквіті сил». А якщо серйозно, то віковий ценз закінчується на 55 роках. Це межа. Хоча сторожем можна бути і в 70, але це вже зовсім інша історія. Ми ж ведемо мову про солідну роботу та організації?

Коментар експерта

Світлана Горобець, начальник відділу кадрів ХОП «Шериф»: «Холдинг охоронних підприємств «Шериф», як і всі інші солідні приватні охоронні компанії, при підборі співробітників, перш за все, керуються вимогами, які зазначені в ліцензійних умовах здійснення господарської діяльності з надання послуг, пов`язаних з охороною державної та іншої власності. Мова йде про кандидатів, що досягли повноліття, за станом здоров`я та фізичним розвитком можуть здійснювати обов`язки з охорони майна, не перебувають на обліку в органах охорони здоров`я з приводу психічного захворювання, алкоголізму чи наркоманії. Також не мають судимостей за навмисні злочини, зареєстровані за місцем мешкання, перебувають на воїнському обліку. Якщо говорити саме про вік, то найбільш прийнятним для роботи в охороні, коли і фізична форма, і здоров`я добрі, а також є певний життєвий досвід (що в роботі охоронця також суттєво) – є вік 23-40 років».

Співробітники відділу кадрів приватних охоронних підприємств ретельно слідкують за тим, щоби в штат потрапляли лише ті, хто не має судимості. Плюсом буде служба в армії або в органах (однак це не обов`язкова вимога), а також хоча б мінімальний досвід роботи в охороні, що також входить до пункту «бажано». Оскільки в процесі роботи деякі компанії проводять навчання своїх співробітників. А по закінченні навчання їм видається свідоцтво державного зразка про присвоєння 1-6 кваліфікаційного розрядів за професією «охоронець».

Коментар експерта

Світлана Горобець, начальник відділу кадрів ХОП «Шериф»: «В процесі роботи чимало наших співробітників підвищують свої професійні знання та кваліфікацію (від 1 до 6 розряду). На базі Холдингу охоронних підприємств «Шериф» створений тренувальний центр, де охоронці удосконалюють свою фізичну форму та відпрацьовують необхідні навички. Люди зацікавлені у своєму розвитку та підвищенні розряду, оскільки це відбивається на заробітній платі, та ставленні до співробітника, як до професіоналу».

Робота у великих компаніях

Постійно запрошують на роботу охоронців у великі торгові мережі, фінансові установи, офісні центри. Солідні компанії виставляють до кандидатів і високі вимоги. Вони стосуються як віку, так і досвіду роботи в охороні. Зазвичай це мають бути чоловіки 30-45 років, а в деяких випадках до 35 років, котрі пропрацювали в охоронних структурах від року та більше, із середньо-спеціальною або навіть незакінченою вищою освітою. Обов`язковою умовою є відсутність судимості. Вітаються заняття спортивними єдиноборствами та силовими видами спорту.

Вказують HR-менеджери крупних компаній і побажання стосовно особистісних якостей та способу життя кандидата. В своєму виборі вони більш лояльні до тих, хто веде активний спосіб життя, виявляє відповідальний підхід та зацікавленість до роботи, не має шкідливих звичок. Буде непогано, якщо співробітник охорони, наприклад, детектив торговельного закладу в гіпермаркеті буде мати твердий та рішучий характер, в той же час буде проявляти такі якості, як добросовісність, порядність, відповідальність, не конфліктність. Додатковою перевагою також є енергійність, комунікабельність, пунктуальність, акуратність. В окремих оголошеннях про набір персоналу зустрічаються такі вимоги, як приємна зовнішність, грамотна мова та дипломатичність.

Про слабку половину людства

А хто сказав, що охоронець – виключно чоловіча професія? Все частіше запрошують на роботу у супермаркети на посаду охоронців представниць прекрасної статі. Бажаний вік кандидаток – 20-40 років. Основні вимоги такі ж самі, як і до представників чоловічої статі – це відсутність судимості, досвід роботи, пов`язаний з охороною торговельних об`єктів. Хоча при виборі кандидатів в декотрих компаніях останнє не є обов`язковим. Роботодавець буде радий, якщо у жінки буде спеціалізована підготовка та наявні рекомендації.

В функції жіночої охорони супермаркетів, як, втім, і чоловічої, входить контроль торговельного залу, попередження випадків крадіжок та псування товару, здійснення пропускного режиму.

Охоронці бувають різні

Окрім звичних для цієї професії, іноді охоронцям доводиться брати на себе і більш широке коло обов`язків, оскільки роботодавцям, буває, потрібні майстри, як-то кажуть, на всі руки. На сайтах з пошуку роботи у розділі «Охорона/безпека» можна зустріти оголошення, де запрошується, наприклад, «охоронник –господарник заміського будинку». Цей чоловік, окрім того, що повинен буде цілодобово вести охорону території будинку (звісно, він має вміти працювати з технічними засобами охорони об`єкту), матиме й обов`язки щодо зустрічі гостей, поливу газону, чистки басейну, підтримання чистоти на території будинку, за необхідності це і стрижка газону, а в зимову пору року додається прибирання снігу.

Не скажемо, що заробітна плата такого робітника сильно відрізняється від рівня доходу простого охоронника, але вона є дещо вищою.

Про заробітну плату охоронця

Якщо говорити про заробітну плату охоронця, то вона тарифікується за погодинну роботу або відповідно помісячно.

В оголошеннях про прийом на роботу найбільш часто фігурують такі суми: 9 гривень за годину, 160-180 гривень на добу (за графіком доба через дві). Що ж стосується помісячної оплати праці, то в залежності від графіку та умов роботи, в середньому вона варіюється від 2000 до 3500 тисяч гривень. Ми зараз не говоримо про елітні підрозділи – особистих охоронців VIP-персон, у яких заробітна плата вираховується тими ж сумами , але тільки вже в умовних одиницях.

Дивітся також:

Пультова охорона
Група швидкого реагування
Професіонали
Наша адреса:
м. Київ, вул. Сосницька,1/44
office@sheriff.com.ua