Почекайте
Йде завантаження сторінки
відділ продажу (безкоштовно)
для діючих клієнтів

В охоронці я б пішов, хай мене навчать …

У Києві ліцензії на надання послуг, пов’язаних з охороною державної та іншої власності, мають близько тисячі підприємств. Десята частина – це компанії (казино, заводи та інші), які одержували ліцензію виключно для своїх потреб, для роботи внутрішніх служб безпеки. Тих, які активно і регулярно надають послуги населенню, налічується близько двох сотень. І лише 2% від загального числа (не більше двадцяти) ліцензованих фірм здатні надавати якісні охоронні послуги, маючи матеріально-технічну базу і спеціально підготовлений персонал.

Поширена думка про те, що робота охоронця – справа не пильна і осилити її може кожен, – має під собою вагомі аргументи. Чому? Так, тому що в охорону нині йдуть усі, кому не лінь, вважаючи, що тут, особливо не напружуючись, можна заробити на хліб. А більшість роботодавців – власників сумнівних охоронних фірм, потурають такій думці, не піклуючись про професійні якості найманого персоналу. Сьогодні гордо називають себе працівниками охорони і кволі на вигляд хлопці, які стежать за збереженням товару на оптових складах, і 70-річні пенсіонери, що чергують в навчальних закладах.

Відкинувши всі образи, давайте поглянемо правді в очі: ну, про який серйозний опір злочинцям, припустимо, що зазіхнули на шкільне добро, може йти мова, коли назустріч небезпеці вийде старенька похилого віку, максимум озброєна мобільним телефоном для термінового виклику міліції. До того часу, поки приїде наряд, вже й слід прохолоне від зловмисників, а «охоронець в плетеній хустці» вип’є півпляшки валер’янки, заспокоюючи нерви і хворе серце. Ні, ми не проти того, щоб пенсіонери могли хоч таким чином заробити гроші на існування, оскільки всі прекрасно знають, як дбає держава про наших похилого віку співгромадян. Справа в іншому. Один розумний чоловік сказав: «Водій таксі не може лише робити вигляд, що веде машину. Але в багатьох інших професіях це можливо ».

Так от хочеться зрозуміти, чому така практика – робити вигляд, поширена в сфері охоронних послуг? Давайте розбиратися. На наш погляд, причин цього кілька.

  1. Ставлення керівників охоронних фірм до професійного рівня підготовки співробітників.

В охоронному бізнесі існують два підходи керівників до питання професійного рівня співробітників. Перший – простий і найбільш поширений, полягає в тому, щоб набрати з десяток людей, хоча б трохи відповідних і за станом здоров’я, і за рівнем фізичної підготовки вимогам до охоронного персоналу, виставити їх на наявні серед замовлень об’єкти, і далі лише отримувати гроші за нібито надану послугу з фізичної охорони об’єкта. До такого методу роботи вдаються найчастіше більшість дрібних охоронних фірм, які не особливо піклуються про свою репутацію і про майбутнє бізнесу замовника. Їх мета – отримати матеріальну вигоду тут і зараз. Але така практика нерідко призводить до провалу, оскільки без розвитку кожна справа рано чи пізно зупиниться: «Той, хто не дивиться вперед, опиняється позаду».

Інший підхід – значно складніший і матеріально витратний. Він запроваджений у великих компаніях, що позиціонують себе, як солідні охоронні підприємства Київ. У питанні набору співробітників тут немає принципових відмінностей: візьмуть того, хто відповідає ліцензійним умовам. Але такі компанії зацікавлені в тому, щоб у них працювали професіонали. А професії охоронця, як і будь-який інший, потрібно вчитися. Для цього існують курси підготовки охоронців, після яких кандидат здає іспит і отримує свідоцтво державного зразка про присвоєння професії «охоронець». Далі людина має можливість підвищувати свою кваліфікацію – від 1 до 6 розряду. І, чим вище розряд, тим, відповідно, кращим набором професійних якостей і великим досвідом вона володіє, і може претендувати на кращу оплату праці.

Платить за навчання співробітника компанія, тому багатьом фірмам це не вигідно, або попросту нецікаво, але в підсумку вони не зможуть похвалитися гідними співробітниками, які є найбільш цінним активом будь-якого підприємства.

У солідній фірмі для перевірки знань та підвищення кваліфікації співробітників регулярно проводяться атестації. Є вимоги до вдосконалення фізичної підготовки охоронців.

  1. Ставлення замовників до наданої послуги з фізичної охорони.

Вибираючи товар у магазині, ми хочемо якісний продукт, за оптимальною ціною, і щоб нас при цьому добре обслужили. Законне бажання! Тільки от чому, коли мова заходить про вибір охоронної фірми, вирішальним фактором у цьому питанні все-таки буде економія? Ми ж не вибираємо найдешевшу ковбасу або найдешевший телевізор? Ми хочемо, щоб було смачно, і, щоб не чорно-білий.

Багато хто схильний думати, що якість охоронних послуг скрізь приблизно однакова, але от ціна чомусь різна. На жаль, така специфіка ринку – обивателі просто не знають, за якими критеріями правильно вибирати охоронне підприємство, і ставлять в основу фінансове питання! На них, як з рогу достатку, сиплються вигідні пропозиції, при цьому скромно замовчується, що охороняти-то об’єкт буде зовсім не професійний охоронець, а дядько з вулиці. Добре, якщо все обійдеться без пригод, адже в іншому випадку за дешеву послугу і спитати нема з кого – самі ж обирали!

Але є й такі клієнти, які завжди будуть прагнути отримати якісну послугу, і, розібравшись «Who is who» в цій сфері, довірять своє майно більш надійній структурі, де існує правильний підхід до підготовки співробітників і розумна позиція щодо вартості послуги.

  1. Ставлення до роботи самого охоронця.

Тут багато що залежить від характеру і цілей людини. По-перше, якщо вона не сприймає свою роботу серйозно, а лише, як можливість не перебиватися з хліба на воду, або, як спосіб чимось себе зайняти, то і прагнути до підвищення кваліфікації не буде. Навіщо робити зайві рухи, якщо можна тільки робити вигляд, що ти працюєш? Звідси і народжується неповажне ставлення до представників цієї професії, і анекдоти на тему. Інша позиція, кардинально протилежна цій, дає людині можливість вирости у професії. Припустимо, отримати місце в особистій охороні, елітному підрозділі, і заробляти хороші гроші. Але для цього повинні зійтися кілька умов – цілеспрямованість співробітника повинна бути підтримана керівництвом компанії, яка зможе створити умови для його професійного росту.

Підводячи підсумок, на думку спадає теза, яку можна застосувати до багатьох питань: «Хто хоче, той шукає можливості, хто не хоче – шукає причини». Ми дотримуємося тієї думки, що бути професіоналом охоронної справи – престижно. Але у людини завжди є вибір: або йти вперед, підвищувати свої професійні знання та вміння, і шукати ту компанію, де тебе обов’язково оцінять і дадуть можливість розвиватися, або загрузнути в своєму «болоті», де так звично і комфортно, і не потрібно прикладати особливих зусиль.

Воля вибору є і у замовника охоронних послуг: або довіритися випадку, а може пощастить, і все майно буде в цілості й схоронності, а саме так, «на авось», і характеризується дешева послуга; або вибрати солідну охоронну фірму і спати спокійно, оскільки можна бути впевненим в обіцяній якості послуги.

Дивітся також:

Пультова охорона
Група швидкого реагування
Професіонали
Наша адреса:
м. Київ, вул. Сосницька,1/44
office@sheriff.com.ua