Почекайте
Йде завантаження сторінки
відділ продажу (безкоштовно)
для діючих клієнтів

Демпінг. Масове «отруєння» охоронного бізнесу.

Демпери – своєрідна чума будь-якого ринку.

Колись поняття «демпінгу» в ужитку звичайних виразів зустрічалося украй рідко, здавалося – цієї проблеми насправді не існує. Проте ситуація, яка склалася нині на ринку охоронних послуг говорить абсолютно про зворотнє. Підводний світ цінових війн у вигляді демпінгу ганяє вітер серед ринкового простору з неприкритим ухиленням від виконання Закону.

І все б нічого, але проблема набагато глибша і серйозніша, аніж то може здатися на перший погляд. Небезпека в тому, що демпінг, який розгулявся, – це пряме сплановане вбивство ринку, яке подібно до вірусу приголомшує всю систему, залучаючи до цінової війни охоронні підприємства незалежно від їх місця розташування і часу існування на ринку охоронних послуг.

Продаж послуг охорони за штучно заниженими цінами, істотно нижчими за собівартість, веде безпосередньо до повної втрати, як якості послуг, так і соціальної відповідальності охоронного бізнесу перед своїми співробітниками, клієнтами, державою.

Далеко за прикладами такого отруєння ходити не потрібно.

Сектор державних закупівель.

У 2013 році Холдинг охоронних підприємств «ШЕРИФ» взяв участь у більш ніж 150 тендерах по закупівлі послуг охорони для державних підприємств в місті Києві та по всій Україні. Більше половини «ПЕРЕМОЖЦІВ» торгів поставила ціну меншу 10,00 гривень за годину охорони з ПДВ, ця ціна суттєво нижча навіть собівартості! Більш ніж в 50-ти випадках серед запропонованих комерційних пропозицій спостерігалася однакова ситуація: ціна їх послуг була нижчою за собівартість, але вищою за ціну горе-«ПЕРЕМОЖЦІВ». Як бачимо, випадок повторюється з заздрісною частотою, набуваючи відтінку закономірності, що запросто і з легкої руки може зруйнувати ринок охоронних послуг, рано чи пізно. Позиція замовників при проведенні торгів, за рідким виключенням, майже незмінна – у нас один критерій оцінки, і це ЦІНА.

Демпінг поглинув не лише сектор державних закупівель, під руку потрапили і інші сегменти ринку охоронних послуг. Моніторинг офіційних інтернет-сторінок охоронних компаній в черговий раз лоб у лоб зіштовхує з фактом правопорушення – значна частина підприємств пропонують ціну у розмірі менше 10-ти гривень за годину послуг охорони, враховуючи ПДВ. Така відкрита інформація говорить про одне – безкарність породила зухвалу безстрашність.

Згідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» № 5515-VI з 01 січня 2013 року мінімальна заробітна плата в Україні складає 1147 грн., а з грудня місяця показник підніметься до відмітки у розмірі 1218 грн.

За перерахунком, мінімальна почасова оплата праці складає:
з січня – 6,88 грн.
з грудня – 7,30 грн.
* без відповідних нарахувань і обов’язкових платежів, зокрема 37,19% – Єдиний соціальний внесок.

При додаванні виключно мінімальної заробітної плати з врахуванням єдиного соціального внеску на неї, і податку на додану вартість 20%, ми отримуємо мінімальну ціну за одну годину охорони одним охоронцем в розмірі:
з січня – 12,09 грн.
з грудня – 12,82 грн.

РОЗРАХУНОК МІНІМАЛЬНОЇ ВАРТОСТІ ГОДИНИ ОХОРОНИ
КАЛЬКУЛЯЦІЯ ВАРТОСТІ (людина-година)
(МІНІМАЛЬНА ЗАРПЛАТА СТАНОВИТЬ – 1147,00 ГРН. з 01.01.2013р. по 30.11.2013р.)
ЗАГАЛЬНА СИСТЕМА ОПОДАТКУВАННЯ – З ПДВ:
Найменування статей
Прямі витрати
Вартість за м-ць
1. Заробітна плата охоронника (6,88 грн. х 24 чол./год. х 30 діб) 4 953,60
2. Доплата за працю в нічний час (240 год. в місяць х 6,88 грн. х 20 %) 330,24
Ітого:
3. Єдиний соціальний внесок 37,19 % 1 965,06
4. Спецодяг, взуття 0,00
5. Амортизація (радіостанції, ліхтарі, зброя, інше) 0,00
6. Транспортні витрати
Ітого:
Накладні витрати 7 248,90
7. Заробітна плата АУП, оренда приміщення, послуги зв’язку, банківські послуги, амортизація ОФ 5,10
Ітого:
Всього прямі та накладні витрати 7 254,00
8. Рентабельність – 0,0 % 0,00
Ітого: 7 254,00
ПДВ 20% 1 450,80
ВСЬОГО: 8 704,80
9. Вартість 1 чол/год= 8 704,80 грн. / 720 годин 12,09

Яким чином вдається охоронним компаніям перемагати з такою ціновою політикою?

Висновки формуються самі по собі – підприємство або не платить зарплату, або зовсім ухиляється від сплати податків і зборів, тобто є порушником чинного законодавства.

Більш того, в приведених розрахунках не враховані обов’язкові витрати, без яких неможливо забезпечити якісну охорону. Сюди відноситься: форма охоронців, спецзасоби, заробітна плата адміністративно-управлінського персоналу, послуги на зв’язок, банківські послуги, амортизація, транспортні витрати. Що важливо – витрати на підготовку персоналу, а головне – рентабельність. Відомо, що середня заробітна плата, яка зафіксована в Києві, перевищує суму в 3000,00 гривень. Заробітна ж плата охоронників вагається від 1200,00 до 3000,00 гривень на руки.

Таким чином, конкурентна ціна за одну годину «справжньої» охорони не може бути менше 18,00 гривень з ПДВ. Це її мінімальна межа, – показник нижчий за яку сигналізує про повний безлад у сфері запропонованих послуг.

Торги – це завжди перегони, останнім часом завжди без правил. По суті, процес самої закупівлі в точності протилежний до процесу здійснення продажів. Основне завдання служби закупівель будь-якої компанії і тим більше держави – придбання товару за мінімально можливою вартістю, і одночасне дотримання всіх встановлених норм і вимог. І якщо питання з ціною – очевидне, то останній факт підпадає під великий сумнів. Виходячи з пропозицій учасників тендерів, прагнення виграти будь що, як правило, – прямий шлях до надто популярного в наш час поняття «демпінг».

Проведення торгів в рамках оцінки виключно вартості послуг, приводить до втрати контролю над ціновою політикою виконавця, створюючи таким чином умови для перемоги порушникам законодавства.

Підприємницька діяльність – це завжди ризик. Проте застосування демпінгу посилює позиції проблемної ситуації. Це пряма дорога до неякісного надання послуг, ухилення від сплати податків і зборів.

Наявність ціни нижче 18,00 грн. з ПДВ повинно стати досить серйозним приводом для Замовника послуг охорони аби відмовитися від співробітництва з компанією – демпінганером. Головне завдання охоронної компанії – безпека. Не варто влаштовувати перегони з дешевизною. Низька ціна – це всього на всього показник шляху жорсткої економії без витрат на свій розвиток і підготовку охоронників: не купується необхідне устаткування і оснащення, мізерна заробітна плата, отже, відсутність кваліфікації у персоналу. Ігри з дуже низькими цінами, – це економія охоронної фірми, в першу чергу, економія на Вашій безпеці.

У світовій економічній практиці прийнято протистояти демпінгу шляхом вживання антидемпінгових законів, встановлення спеціальних мит. В Україні немає органу здатного впливати на недобросовісну конкуренцію. Ліцензія на охоронну діяльність видається Міністерством внутрішніх справ України. Це практично єдиний орган, який контролює роботу охоронних компаній. Проте перенасичення ринку не дозволяє проводити перевірку діяльності всієї системи повноцінно. Повноваження контролюючого органу не дають йому можливості ревізувати адекватність ціни, навіть якщо вона явно занижена. Це реалії нашого часу.

Даним питанням, в першу чергу, стурбовані підприємства – лідери охоронної галузі. Для компаній, які дійсно стурбовані репутацією і престижем, не допустимо переходити до позиції «очікування» в період пожвавлення демпінгу, який у будь-якому випадку, потягне за собою велику частину ринку.

Об’єднання – дорога до порятунку!

Не дивлячись на бурхливу конкуренцію, – охоронні підприємства Києва повинні колективізувати свої сили у боротьбі з демпінгістами. Для таких «гравців» кодексу порядності не існує, єдине, що входить в круг їх інтересів – нажива, миттєва крупна сума грошей. При чому загроза для такого заробітку виявитися разовим, в той же час і останнім – мало хвилює бізнесменів, які сьогодні тут, а завтра там…

Ситуація, яку обіцяє підписання подібних договорів для клієнта, вимальовується вельми плачевно. Через свій «дешевий сир», такі охоронні підприємства не в змозі належним чином виконати обіцяні умови.

За іронією долі замовник може неодноразово потрапляти до пастки охоронних горе-підприємств. Такі безглузді збіги обставин здатні вибити з колії і призвести до повного розчарування в окремій сфері послуг. Втрата довіри до декількох виконавців – в обов’язковому порядку ставить під сумнів репутацію ВСЬОГО ринку. Маловтішним є і факт роками заслуженого чесного ім’я компанії, яке поняття демпінгу здатне скласти як картковий будиночок.

Повернути репутацію – завдання не з легких! Щоб відвоювати довіру, абсолютній більшості компаній доводиться «зі шкури геть лізти», маневруючи всіма можливими резервами, аж до повного виснаження.

Ціна репутації – дорожча за гроші. Це безцінний капітал фірми, втрата якого означає крах кар’єри підприємця, та на жаль, не всі усвідомлюють можливість такої розв’язки.

Крикну, а у відповідь – тиша…

Достукатися до державних органів виявляється не так просто. Ті з не багатьох компаній, які намагаються досягти справедливості, і пишуть офіційні листи з проханням уважно розглянути ситуацію, – так і не досягають своєї мети, вони елементарно не отримують вичерпних відповідей. Це може відбуватися із року в рік .

Легко зламати прутик, надзвичайно складно – пучок

Революція ефективна тоді, коли чисельність її досить масова, а діями править колективна ідея. Об’єднавши свої зусилля, команди небайдужих мають куди більше шансів рушити лід на шляху до вирішення загальної проблеми.

Куди бігти? Куди писати? Адресатів, по ідеї, уповноважених щодо вирішення наболілого питання існує декілька:

  • Головне Управління Державного Казначейства
  • Контрольно – ревізійне Управління
  • Територіальна державна інспекція праці м. Києва Мінпраці України
  • Державна Податкова Адміністрація
  • Головне управління МВС України
  • Прокуратура

Лише безустанна робота по завоюванню території правди може принести плоди. Як би там не було, саме запобігання правопорушенням, пов’язаних із незаконним проведенням масових стрибків цін, – коротший і менш заплутаний шлях усунення негативних чинників. Все як в медичних заповідях: своєчасна профілактика – запорука здорового організму, а в нашому випадку здорової ситуації на ринку охоронних послуг!

Дивітся також:

Пультова охорона
Група швидкого реагування
Професіонали
Наша адреса:
м. Київ, вул. Сосницька,1/44
office@sheriff.com.ua